Ayşe Kulin / Kördüğüm

Ayşe Kulin / Kördüğüm

🌸Ayşe Kulin farklı bir tarzda yazmış. Alışılageldik Kulin kitaplarından değil. Polisiyeye benzer ama polisiye gibi de olmayan bir roman olmuş.

🌸Kaza sonucu hafızasını kaybeden genç kadın Esra, ve ölen gazeteci sevgilisinin ona emanet ettiği çipin peşindeki adamlar. Örgütler ve devlet hakkında sade bir dille yazılmış, güzel bir roman.

🌸Ayşe Kulin seven biri olarak farklı bir deneyim oldu benim için bu kitabı. Olumsuz çok fazla yorum olsa da aldırmadan okudum ve keyifle bitirdim.

🌸Kitabın tanıtım bülteni ise şöyle;

“Hayatım, beni cehenneme savuran bir rüzgârla altüst olmuştu, böyle olmasında ne suçum ne de katkım vardı. Etrafımda neler dönüyor, bilmiyordum.

Fakat tuhaf bir şekilde içinde bocaladığım çaresizlik duygusu giderek mücadele ruhuyla yer değiştiriyordu…”

Esrarengiz bir kaza sonucu bellek kaybı yaşayan, bu nedenle

“Gizem” adıyla anılan genç kadının tek bir isteği vardır: kendi gerçeğine ulaşmak…

Bir süre hastanede kaldıktan sonra özel bir kliniğe yatırılan

Gizem, bu kapalı ortamda, hayal bile edemeyeceği travmalar yaşamış genç bir kadınla ve onunla özel olarak ilgilenen

Doktor Orhan’la ilişki kurar. Zamanla kendinde unutuşun o sımsıkı kilitli kapısını aralayacak gücü bulan Gizem, hatırladıklarıyla

kumpaslar, entrikalar ve rastlantılarla örülü, Türkiye’de yaşanan bu karmaşık günleri de içine alan esaslı bir kasırgaya kapılmış gitmekte olduğunu görecektir.

Kördüğüm, hayatının hassas bir evresinde, günümüzün acımasız çarkları arasına sıkışmış genç bir kadının yaşadıklarını çarpıcı bir “geri dönüş” hikayesiyle anlatıyor.

Ayşe Kulin çok sevilen Kanadı Kırık Kuşlar’da olduğu gibi,

ülkesinin çalkantıları ile sarsılan ama tutkularına da sorumluluklarına da sahip çıkan genç bir kadının ayakta kalma mücadelesini gözler önüne seriyor.”

🌸Okuyacak olanlara şimdiden keyifli okumalar dilerim.