Elveda Haziran / Sarah Jio

Elveda Haziran / Sarah Jio

🌿Jio’nun neredeyse tüm kitaplarını okudum. Ve hepsini önüme alıp baktığımda, tarzının hiç değişmediğini söyleyebilirim. Fakat bu kitabın diğer kitaplarından farkı, zamanlar arası geçiş yok. Geçmişe mektuplarla yolculuk yapılıyor.

🌿Bir çok okur Jio’nun sürekli kendini tekrar ettiğini düşünse de, yine de sürekli onu alıp okumaktan geri duramıyorlar. Onlardan birisi de bendeniz...

🌿Akıcı, sürükleyici ve sade dili bir kitap. Aşk kokan genel Sarah Jio kitaplarının aksine, Elveda Haziran’da dostluk ve kardeşlik işlenmiş.

🌿Kitabın tanıtım bülteninde kitap için şunlar yazmakta;

Bir varmış, bir yokmuş,hala içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış...

Büyük yeşil bir odada bir telefon, kırmızı bir balon ve aydedenin üzerinden zıplayan bir ineğin resmi varmış... İyi geceler aydede, iyi geceler yıldızlar, size de iyi geceler yeryüzündeki tüm sesler.
June Andersen, her akşam yatmadan önce teyzesinin ona ve kız kardeşine okuduğu bu masalla büyümüştür. Ancak zaman acımasızdır ve maalesef hayat, çocukluklarındaki o masumiyeti yok etmiştir. Artık güçlü bir kadın olarak tek başına yol alan June, yıllardır yüzünü görmediği teyzesinin ölüm haberiyle çocukluğunu geçirdiği Mavi Kuş Kitabevi'ne yeniden adımını atacaktır. Hatıralarını süsleyen bu masal diyarı June'un içindeki karanlıklara ışık tutarken, June kendini yeniden keşfedecektir.
Elveda Haziran, bugününüze sorgulayıp geçmişinize merhaba diyeceğiniz, ne kadar imkansız gibi görünse de çıkış yollarının çok yakınımızda olduğunu gösteren bir Sarah Jio romanı.