Esir Şarkılar Vadisi / Kimberley Freeman

Esir Şarkılar Vadisi / Kimberley Freeman

🌹 Kitap Mayıs 2017’de Arkadya’dan çıktı. Orjinal ismi “Düet”. 813 sayfa. Karton kapak. Tüm Arkadya kitaplarında olduğu gibi tatlı püsküllü ayracı var.

🌹 813 sayfa oluşu gözünüzü korkutmasın. Bir solukta okunup bitiyor. Öyle sürükleyici! Ben 1,5 günde bitirmiştim. Elinizden bırakmak istemiyorsunuz.

🌹Freeman’ın kalemini çok sevenlerdenim. Bir kaç kitabını daha okudum. Ama içlerinde en sevdiğim bu kitaptı. Arka kapak yazısı kitabı en iyi tanıtan şey olacaktır. Şöyle yazıyor;

🌹”Hayallerine tutkuyla bağlanan iki kadın... Biri, küçük bir Alman kasabasında yaşayan Ellie Frankel. Tek hayali, operada sahne alıp o güzel sesini herkese duyurmak... Ancak bu hayalin, hırsa dönüşüp onu düzenbazlık, açgözlülük ve pişmanlıklarla dolu bir yola sürükleyeceğinin farkında değildir. Diğeri, Londra’nın kasvetli havasını şarkılarıyla değiştiren Penny Bright... Ancak söylediği duygu yüklü şarkılar önceki hayatını değiştirmeye yetmiyordur. Dahası uğradığı bir saldırı sonrası kendini korkunun ve sakinleştiricilerin pençesinde bulur.

Tam yirmi yıl... Biri çaldığı bir hayatı yaşayacak ve hayatının aşkını sonsuza kadar kaybedecektir. Bir diğeri geçmişinden kurtulmaya çalışsa da karanlık anıları onu rahata eriştirmeyecektir. Ve her iki hayat da tek bir kişinim hırsına yenik düşecektir.

Öyle bir sır düşünün ki Londra’dan Avrupa operalarına uzansın, sizi Yunan Adaları’ndan Avustralya’nın çorak topraklarına götürsün. Ve öyle bir şarkı hayal edin ki son notaları, pişmanlıklarınız sizi köşeye sıkıştırdığında kalbinize umut vadetsin.”

🌹Okuyacak olanlara keyifli okumalar dilerim.