Kelebek Adası / Sarah Jio

Kelebek Adası / Sarah Jio

🦋 Kitap 2019 yılında Pena Yayınları’ndan çıktı. 288 sayfa. Karton kapak.

🦋 Sarah Jio severler bilir. Hep aynı tarz hikayeler anlatsa da bizi hiç sıkmadan, yormadan bir çırpıda okutur kitaplarını. Fakat kelebek adası diğer kitaplarından biraz farklı olmuş. Çünkü bu kitapta değişik bir kurgu var. Tılsımlı bir ada...

🦋Balayında olan çiçeği burnunda gelin Charlotte, ve karısının ölümü ile suçlanan Gray,Bermuda Şeytan Üçgeni’nin içinde kalan bir adaya düşer. Birbirlerini tanımayan bu iki insan bu tılsımlı adada hayata tutunmaya çalışır.

🦋Kitabın tanıtım bülteni şöyle;

“Mavi kelebeklerin hikayesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, “Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum,” diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.”