Kral Kaybederse / Gülseren Budayıcıoğlu

Kral Kaybederse / Gülseren Budayıcıoğlu

👑Kitap 2015 yılında Remzi Kitapevi’nden çıktı. 384 sayfa. Karton kapak.

👑Edebi açıdan ne kadar doyurucu orası tartışılır. Fakat; okuyucuyu akıcı ve sade bir anlatımla içine çekiyor.

👑Kitabın arka kapağında şöyle der. “Avına av olmuş bir avcının hikayesi...” Evet cümle bu kitaptaki kralımız Kenan Baran için biçilmiş kaftan.

👑Gülseren Budayıcıoğlu’nun bir mottosu vardır. “Hepimizin bir kader motifi vardır.” der. Kitapta Baş karakter Kenan Baran’ın kendi kader motifini 20 yıl sonra çözüp, içselleştirmesini anlatan 20 yıl süren bir psikoterapi öyküsü yer alıyor.

👑Kitabı okurken kendinizle de bir hesaplaşmaya sokuyor sizi yazar. Yer yer kitaptaki karakterleri çıkarıp kırmızı odaya kendinizi sokuyorsunuz.

👑Buram buram narsizm kokan Kenan karakterine ve ona kral gibi davranan etrafındaki kadın karakterlere kitabın ortalarına kadar o kadar çok nefret duydum ki, kitabın ortasından sonra işler tersine döndüğünde biraz rahat bir nefes aldım. :) İçimdeki feminist uyanmaya görsün :D

👑Psikiyatrist doktor Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek bir hastası olan Kenan, doktoruna olan maddi ve manevi borçlarını ödeyebilmek için ve kendi yaşamının başka insanlara ibret olmasını istediği için doktordan bu hikayeyi yazmasını istemiştir. Yani kitaptaki olay ve karakterler gerçek hayatta vardır.

👑 Kitap hakkında daha fazla bilgi vermek spoilere girer. O yüzden bence sizde kitabı alın, ve kırmızı odaya bir süre konuk olun... keyifli okumalar...