Mart Menekşeleri/ Sarah Jio

Mart Menekşeleri/ Sarah Jio

🌺Kitap 2012 yılında Arkadya’dan çıktı. 336 sayf, karton kapaklı.

🌺 Mart Menekşeleri yazarın ilk kitabı. Bu kitabıyla Sarah Jio Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülmüş. Yazarın bundan sonra yazdığı tüm kitaplar aynı format diyebilirim. Akıcı, yormayan bir anlatım. Kitap okumaya yeni başlayanlar için birebir.

🌺Kendi yorumum ise; bu kitap affetmenin kitabı diyebilirim.

🌺Tanıtım bülteninde kitap şöyle tanıtılmış.

Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir...

Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez.

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder.

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir...

Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor.

🌺Keyifli okumalar dilerim.