Nevermoor 1 / Jessica Townsend

Nevermoor 1 / Jessica Townsend

☂️Geçen ay Jo Walton’un “Ötekiler Arasında” kitabını okuduktan sonra fantastik kitap okuma dürtüsüne fazlasıyla kapılmış ve yeni bir fantastik evrende kaybolma isteğiyle yanıp tutuşmuştum.

☂️Tam bu sırada sevgili @vforvendettareads storylerinde Nevermoor’u gördüm. Baktım bir de @domingo_yayinevi bir domingo tutkunu olarak hemen sipariş girdim. Tüm seriyi. Ve ilk kitabını bu hafta okudum. 3 günde tüm yoğunluğuma rağmen kendini okuttu. Normal bir süreçte olsam bir günde bitirirdim.

☂️Öncelikle kitabın Harry Potter ile kıyaslanmasını hem yazara, hem kitaba hem de Morrigan’a (baş karakterimiz) haksızlık olarak görüyorum. Her sihir barındıran fantastik dünyayı Harry Potter ile bağdaştırmamalı. Tek benzer yönleri karanlık düşmana sahip iki doğuştan yetenekli çocuk.

☂️Kitabı okurken keşke o büyülü otelin bir odası bana ait olsa demişliğim çok oldu. Odasının insanın kendine göre şekillenmesi herkesin imreneceği bir durum olurdu🤔

☂️7’den 70’e her yaştan insanı cezbedeceğine inandığım bu sihirli dünyayı şiddetle tavsiye ediyorum. İkinci kitaba haftaya başlayacağım. İkinci kitap yorumunda görüşmek üzere.

☂️Serinin ilk kitabı olan “Nevermoor-Morrigan Crow’un Büyük Sırrı” 2019 da Domingo Yayınevi’nden çıktı. 384 sayfa. Karton kapaklı. Okuyacak olanlara sihirli saatler dilerim.

Not: Yorumlamalarda tüm kitabı buraya döküp spoiler verenlerden olmak istemediğim için çok fazla içerik vermedim. Okuyunca görürsünüz 😊