Perisiz Köşk - Yaprak ÖZ

Perisiz Köşk - Yaprak ÖZ

Merhaba;

Yaprak ÖZ’ün yazdığı, Zonguldak’lı Fahri detektif Yıldız ALATAN’ın son macerasıyla karşınızdayım.

Daha önce “Farahnaz’ın Çiçeği” ve “Villa Şakayık” romanlarıyla ün salan Yaprak ÖZ’ün Yıldız Alatan maceraları serisinin son kitabı olan “Perisiz Köşk” en serinin, benim için en heyecan verici olan Villa Şakayık’tan sonra en iyi kitabı.

Daha önceki kitapların yorumlarını profilimde bulabilirsiniz.

Peki neden Perisiz Köşk?

Villa Şakayık’taki cinayetin aydınlatılmasının üzerinden 6 yıl geçtikten sonra cereyan eden bu hadisenin başlangıcında, 1985 sonbaharında Komşusu Beti ile onun bir anaokulu açma hayalini gerçekleştirmek üzere Zonguldak’ın meşhur köşklerinin bulunduğu Kilise Mahallesi’ndeki anaokulu olmaya uygun bir köşkü gezmeye giderler. Anlaşmadan sonra temizliğe girişirlerken yan köşkten bir çıngırak sesi ile tedirginlik yaşarlar ve Yıldız Abla’nın detektiflik damarı tutar. Bunun üzerine yan köşkü keşfe çıkarlar. Beti sesin Perilerle dolu bu evden geldiğini düşünse de, Yıldız Abla perilere inanmamakta bu işin içinde bir iş olduğunu düşünmektedir. Araştırmaları sonucunda haklı çıkar. Köşkün bodrumunda bir ceset bulurlar ve macera başlar. Ve Köşke artık Perisiz Köşk demeye başlar.

Polisin incelemeleri sonucunda İntihar vakası olarak kapanan vakada, Yıldız Alatan’ın içinde cevabını bulamadığı cinayet şüpheleri vardır ve boş durur mu? Tabi ki durmaz.

Gerisini okuyup öğrenmenizi salık veririm sevgili dostlar. Zira Yaprak Öz’ün Türk Polisiyesi alanında çok iyi olduğuna kefilim. Polisiye severler kitapları almak için siteleri dolaşmaya başladı bile:)