Snowpiercer Üzerine

Snowpiercer Üzerine

* Le Transperceneige adlı çizgi romandan, daha önce 2013 yılında Bong Joon-Ho tarafından sinemaya aktarılan Snowpiercer, şimdi dizi oldu.

* Orijinal adı: Snowpiercer
* Tür: Aksiyon, drama, bilim-kurgu
* Bölüm sayısı: 20 (1. sezon)
* Süre: 60 dakika (ortalama)
* IMDB puanı: 6,1
* Ülke: Amerika
* Yayın tarihi: 2020- (devam ediyor)
* Yapımcılar: Graeme Manson, Josh Friedman
* Oyuncular: Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Sheila Vand, Alison Wright
* Distopik bir dizi.
* Netflix yapımcılığını yapıyor.
* Küresel ısınmanın Dünya’yı yaşanamayacak bir çöle getirmesinin arifesinde bilim insanları bir çözümle gelirler; atmosfere soğuk hava bombaları atmak. İşler ters gider ve Dünya bu sefer de donmuş bir gezegen haline gelir. Buna benzer bir durumu planlayıp kendi kendisine yetebilecek, içinde ekosistemler barınabilecek bir tren planlayan Mr. Wilford buzullaşmanın son günlerinde Snowpiercer’i ortaya çıkartır. Bilet alabilecek gücü olan ultra zenginler ve çalışanlar trenin yolcularıdır. Kalkıştan hemen önceyse sıradan halk treni istila eder. Wilford’un askerleri tarafından son vagonlara, Kuyruk’a itilirler ve orada trenin geri kalanından kopuk, sefil bir hayat yaşamaya başlarlar.
* Sosyal adaletsizlik dizinin ana mesajı. Fakat devrim sözü çok geçiyor. Bunu biraz itici buldum. Devrim sözde değil özde bir eylemdir sonuçta. Devrimi gerçekten yapabilecekler mi merak ediyorum.