Tess Gerritsen / Ateşin Şarkısı

Tess Gerritsen / Ateşin Şarkısı

🎻 Korku ve Gerilimin kraliçesi Gerritsen efsane bir kurgu yaratmış. Öyle ki kitaptaki tılsımlı beste “Insendio” yer yer kulaklarıma çalındı.

🎻Yazarın kitapta son derece yüksek nabızlı ve akıcı bir anlatımı var. Tek günde biten kitaplardan. Meraktan delirip, elinizden bırakmak istemiyorsunuz.

🎻 Roman, İtalya'da yaşayan Yahudi bir keman virtüözüne, 2.dünya savaşı yıllarında ailesiyle birlikte kampa götürülürken başka bir kampta indirilip,diri diri yakılan dindaşlarının seslerini bastırmaları için ölüm tehdidiyle müzik yaptırılması ve kampa götürülmeden evvel sevgilisine bestelediği “insendio” isimli bestenin yıllar sonra bir antikacıdan yine bir keman virtiözü olan Julia’nın satın alması ve besteyi çalmasıyla hayatının alt üst olmasını konu alınıyor.

🎻Kitap şimdiki zaman ve geçmiş zaman arasında gidip geliyor. Geçmişle günümüzü öyle güzel harmanlıyor ki, şaşakalıyor insan.

🎻Yazar finalde okuyucuya çok güzel bir ters köşe armağan ediyor. Yazarın kendi çaldığı kitaba konu olan beste “insendio’yu” İGTV’de paylaşacağım.

🎻Tess Gerritsen’ın edebi olarak da gayet başarılı olan kaleminden çıkan tüm kitapları okumaya aday olan ben, bu kitaba BA-YIL-DIM!

🎻Kitap 2016 yılında Martı Yayınlarından çıktı. Orjinal adı: “Playing With Fire”. 304 sayfa. Karton Kapak. Okuyacak olanlara keyifli okumalar dilerim.