Halil Cibran – Ermiş

Halil Cibran – Ermiş

  • İsmi ve kapağı ekstrem bir şekilde dikkatimi çeken bir kitaptı, vakit bulduğum ilk fırsatta okudum ve yorumunu da paylaşmak istedim.

  • Söylediklerim tamamen öznel yargılarımdır. Her kitap herkes üzerinde aynı etkiyi bırakmak zorunda değildir.

  • Kitapta ermiş kelimesiyle hitap edilen bir şahıs bulunmakta. Bu şahıs şehri terk etmeden önce halk tarafından ona sorulan hayattan sorulara cevap vermeyi, sorular tükendiğinde de şehri terk etmeyi düşünüyor. Hayat bir dart tahtası olsaydı eğer yazar tam bullseyeye atış yapmış diyebilirdik, düşünceleri o denli haklı. Altını çizmem gereken bir nokta ise görüşlerinin tamamına katılmadım. Fakat haklı olduğu noktalar çoğunluktaydı.

  • Dikkatimi çeken bir noktaya değinmek istiyorum. Kitapta bazı yerler çok kafiyeliydi, sanki bir metin değil de manzum okuyormuş gibiydi. Bu yönüyle de daha akılda kalıcı olduğuna inanıyorum.

  • Bu kitap adına söyleyebileceklerim benden bu kadar. Sağlıkla ve kitaplarla kalın.

Elif TEKYILDIRIM

Edebiyat ve felsefe tutkunuyum. Zihnimi kitaplarla dolu bir kara deliğin içerisinde kaybulmuş olarak tanımlıyorum. Astronomiye ve mitolojiye ilgi duyarım. En büyük korkum ömrümün okumak istediğim kitaplara yetmeyeceğidir. Düşüncelerimi insanlarla paylaşmaktan zevk alıyorum ve bu yüzden buradayım.