Jack London - Beyaz Diş

Jack London - Beyaz Diş

Beyaz Diş hem kurt hem köpek olan kurt kırması bir hayvan. Anne ve babasından başka kimseyi tanımayan mağarasında yaşayan yavru kurt, bir gün dışarıdaki dünyayla tanışır ve macerası başlar…
İlk başlarda çok belgesel tadında bir kitaptı. Dişi kurda başlarda sinir olmuştum, adamın tüfeğinde son kalan 3 kurşun ile acımasız bir ölüm sahnesi tasarlamıştı ona kafamda. Fakat ilerleyen sayfalarda dişi kurt Beyaz Diş’in annesi olunca ona kanım kaynamaya başladı, yetiştirme tarzı vs vs sevmiştim onu. Okurken yüreğimi parçalayan göz yaşlarıma hakim olamadığım bir kitaptı. Kendisine saldıran köpeklerle yaptığı amansız kavgaları okumak, okurken hep Beyaz Diş’in tarafını tutmak, soğuk kuzey fırtınalarında kimin dayanıp kimin dayanamayacağını okumak da bir hayli heyecan vericiydi.
Yazar vahşi hayvan içgüdüsünü çok güzel işlemiş. Bir kurdun gözünden insanları ve dünyayı yeniden tanıdığımız bir kitap diyebiliriz.
Kitap hakkında söyelemek istediğim o kadar çok şey varki anlatamam. Ama böyle bir kitaba spoiler vermeye yüreğim dayanmıyor.
Normalde kitap puanlama olaylarından pek haz etmem, bir kitabın değeri 10 üzerinden bir puanla ölçülemez. Ama eğer bu kitaba bir puan vermem gerekseydi kesinlikle benden tam puan alırdı.
Bu kitap adına söyleyebileceklerim bu kadar. Sağlıkla ve kitaplarla kalın.

Elif TEKYILDIRIM

Edebiyat ve felsefe tutkunuyum. Zihnimi kitaplarla dolu bir kara deliğin içerisinde kaybulmuş olarak tanımlıyorum. Astronomiye ve mitolojiye ilgi duyarım. En büyük korkum ömrümün okumak istediğim kitaplara yetmeyeceğidir. Düşüncelerimi insanlarla paylaşmaktan zevk alıyorum ve bu yüzden buradayım.