Jack London - Bir Kuzey Macerası

Jack London - Bir Kuzey Macerası

  • Bu kitapla çok fazla karşılaşıyordum ama hiçbir şekilde konusunu vs. araştırmadan direk okumaya başladım (keşke araştırsaydım). Kısa bir yok oluş hikayesi diyebiliriz. Kitap oldukça kısa, zaten uzun olsa muhtemelen tamamlamak istemezdim çünkü gerçekten pek beğenmedim. Şimdi size biraz içeriğinden bahsedeyim.

  • Akatan adasının ileri gelen kabilelerinden Naass ve Unga’nın aileleri kavgalıdır. Bunlar kavgaya bir son vermek için evlenme kararı alırlar. Evlenecekleri gün sarı saçlı büyük beyaz adamların lideri gemisiyle bu adaya gelir. Burada Unga’yı görünce çok bğenir ve onu kaçırıp, zorla alıkoyar. Kitabın devamında Naass eşi Unga’yı aramak üzere yola koyulur ve onun izlerini bulmaya çalışır.

  • İçeriği bu şekilde, benim pek ilgi alanıma girmiyor ama beğendiyseniz okuyabilirsiniz. Bu kitap adına söyleyebileceklerim bu kadar. Sağlıkla ve kitaplarla kalın.

Elif TEKYILDIRIM

Edebiyat ve felsefe tutkunuyum. Zihnimi kitaplarla dolu bir kara deliğin içerisinde kaybulmuş olarak tanımlıyorum. Astronomiye ve mitolojiye ilgi duyarım. En büyük korkum ömrümün okumak istediğim kitaplara yetmeyeceğidir. Düşüncelerimi insanlarla paylaşmaktan zevk alıyorum ve bu yüzden buradayım.