Android'te "Maalesef Uygulama Durduruldu" Hatası Nasıl Çözülür ?

Android'te "Maalesef Uygulama Durduruldu" Hatası Nasıl Çözülür ?

Bir uygulama çöktüğünde " Maalesef Google durdu, ne yazık ki Facebook durdu mu yoksa ne yazık ki WhatsApp durdu mu?" mesajı alıyor musunuz? Aslında, belirli bir uygulama önemli değil, herhangi bir uygulama bu talihsizlikten muzdarip olabilir ve benzer bir mesaj verebilir. Ama bunu çözmenin yolları var. İşte Android'te maalesef uygulama durduruldu hatasının nasıl çözüldüğü.

Eğer "Google Durduruldu" hatası almıyorsanız, ilk adımı atlayın.

Google Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür

Haziran 2021'de, dünyanın dört bir yanındaki Android akıllı telefonlar, Google uygulamasını ilgilendiren bir hatadan rahatsız oluyor. Akıllı telefonlar sürekli olarak "Google durduruldu" hata mesajını görüntüleyerek onları neredeyse kullanılamaz hale getiriyor. İşte bazı kullanıcıların hatayı nasıl çözmeyi başardığı yollar. 

 1. Google Play Güncellemeler uygulamasını durdurmaya zorla
  • Akıllı telefonunuzdaki Ayarlar'a gidin ve Uygulamaları bulun
  • Google Play hizmetlerini bulun ve seçenekleri girin
  • Zorla durdur düğmesine basın 
 2. Google Güncellemelerini Kaldır 
  • Ayarlarda Uygulamalara genel bakışa geri dönün
  • Google Uygulamasını bulun ve seçenekleri girin
  • Güncellemeleri kaldır seçeneğini bulun ve tıklayın. 

Bu adımlar sorunu sizin için çözmüyorsa, bu eğitimdeki sonraki adım yardımcı olabilir. 

Uygulamanın deposunu boşaltın 

Bu sorun genellikle kişiler, galeri ve başlatıcı uygulamalarında ortaya çıkar. Bunu düzeltme prosedürü genellikle her zaman aynıdır. 

 1. İlk olarak, cihazınızda Ayarlar'a gidin.
 2. Uygulamalar ve Bildirimler, ardından Uygulama bilgisi Sorunlara neden olan uygulamaya gidin ve üzerine dokunun.
 3. Bir sonraki menüde, Depolama'ya basın.
 4. Burada Verileri temizle ve Önbelleği temizle seçeneklerini bulacaksınız. 

Önbelleği temizle, başlamanız gereken seçenektir. Uygulamaları başlattığınızda biraz daha hızlı yüklenmesini sağlayan kayıtlı verilerden kurtulacaktır. Bunu temizlemek, uygulamanın biraz daha yavaş açılacağı anlamına gelir, ancak asıl sorununuz çözülebilir. 

Verileri temizle, dosyalar, ayarlar ve hesaplar dahil olmak üzere uygulamanın tüm verilerini siler, bu yüzden gerekmedikçe bunu kullanmayın. 

SD kartı kontrol edin 

Hafıza kartı bozulursa, hafıza kartında bulunan tüm uygulamalar bu tür bir hataya maruz kalır. Bunu kontrol etmek için hafıza kartını çıkarmanız ve çalışmayı durduran uygulamayı başlatmanız yeterlidir. İşe yararsa, suçlu sende. Durum böyle olursa, yeni bir hafıza kartına ihtiyacınız olacak, ancak yine de verileri yedek olarak hafıza kartınızdan PC'nize aktarma yapabilirsiniz.  

Tabii ki, bir SD kart kullanmıyorsanız, bir sonraki adıma geçin. 

Uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin 

Uygulama yerleşik değilse, kaldırmayı ve ardından Google Play Store'dan yeniden yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Play Store uygulamasını açın, sol taraftaki menü çubuğunu açın ve Uygulamalarım ve oyunlarım üzerine dokunun. Söz konusu uygulamayı bulun ve birkaç saniye süren Kaldır'a basın. Daha sonra tekrar kurabilirsiniz. 

 

Reberz

Aradığını bul !