League of Legends'de Sıraya Girme Denemesi Başarısız Oldu Hatası Nasıl Çözülür ?

League of Legends'de Sıraya Girme Denemesi Başarısız Oldu Hatası Nasıl Çözülür ?

Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends, oynaması ücretsiz bir çevrimiçi aksiyon oyunudur. 2009'da piyasaya sürülen League of legends, on yılda büyük bir hit oldu ve hala en iyi MOBA oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Aylık toplam 115 milyon oyuncu tabanı ile Twitch'te en çok oynanan ve yayınlanan oyunlar arasında yer almaktadır. League of Legends, düşman bölgesine baskın yaptığınız ve haritada tarafınızı savunduğunuz beşe karşı beş takımlı bir maçtır. 

On yaşında olan League of Legends hala hatalarla dolu. Bir hatayı çözmek, yeni bir hatayı meydana getirebilir. En son oyun yaması birkaç oyun içi hatayı çözdü ve performansı optimize etti, ama League of legends 'Sıraya katılma girişimi başarısız oldu' hatası gün yüzüne çıktı.

Bu hata çoğunlukla yanınızdaki bir ağ sorunu veya bir oyuncu sunucusu hatasından kaynaklanır. Bu hatanın kurbanıysanız ve lig aksiyonunun tadını çıkaramıyorsanız, bu sorunu çözmenize yardımcı olacak belirli düzeltmeleri bulmak için bu kılavuzun sonuna kadar bizimle kalın. 

League of Legends'ı veya PC'nizi yeniden başlatın 

Başlangıç için basit ve klasik bir yöntem. Bu yöntem en yaygın sorun çözücülerden biridir ve bu evrensel çözümün teknoloji alanındaki herhangi bir hatayı düzeltmek için sihirli bir büyü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu hata ile karşılaşırsanız oyununuzu düzgün bir şekilde kapatın ve birkaç dakika bekledikten sonra yeniden başlatın. Oyunu yeniden başlatmak, arka planda oyuna müdahale eden herhangi bir hatayı silecek ve müdahale eden süreci öldürerek oyuna yeni bir başlangıç sağlayacaktır. Ayrıca, hatanın istemci başlatıcısında olup olmadığını görmek için Riot istemcisini yeniden başlatabilirsiniz. 

Gelişmiş performans için sistemi yeniden başlatmanızı öneririz. Zamanla, sisteminiz bilgisayarın düzgün çalışmasını engelleyebilecek ve çeşitli uygulamalarda sorunlara neden olabilecek çeşitli arka plan işlemlerinin kurbanı olabilir. Ayrıca, bu görevleri kapatmak ve hafızanızdaki verileri silmek manul olarak zor olabilir. Sıra hatasıyla karşılaştığınızda, bilgisayarınızı kapatın ve bir süre sonra yeniden başlatın. Bu, bellek önbelleğini ve hatalı bellek bölümünü temizleyecektir. 

İnternet Bağlantısını Kontrol Edin 

Sıraya katılmanın başarısız olmasının bir nedeni internet bağlantınız olabilir. Zayıf ve dengesiz bir bağlantı, oyundan zevk almanıza engel olabilir. Artık bu hatayı almamak için modeminizi kapatın ve 2-3 dakika sonra açın. Bu, internet sinyalini sıfırlamaya yardımcı olur ve umarım sorunu çözer. Denemek istediğiniz başka bir yöntem, maksimum hız elde etmek için modeminizdeki cihaz yükünü azaltmaktır. Bunun için boştaki cihazlardan Wifi'yi kapatın. Daha akıcı bir oyun deneyimi için, Ethernet kablosuyla kablolu bağlantıya geçmenizi öneririz. 

Bu basit yöntemler meyve vermediyse, bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki bazı teknik çözümleri deneyin. 

NAT ve QoS ayarlarını yapılandırın 

Hata hala oradaysa, sorun modeminizde ayarlarınızda olabilir. Bu hatayı düzeltmek için modeminiz menüsünden NAT türünüzü ve QoS kullanılabilirlik ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekir. Kontrol etmeniz gereken ilk şey NAT türünüzdür. Kısacası NAT, özel IP'niz ile oyun sunucuları arasında bir ağ geçididir. AA katı NAT, league of legends veri merkezleri ile güvenli bir bağlantı kurulmasına izin vermez ve bu nedenle size Kuyruğa katılamadı hatası verir. NAT'ı katıdan açık veya orta dereceye değiştirmeniz gerekir. NAT türünü yapılandırmak için aşağıdaki adımları izleyin: 

  • Modeminizin ana sayfasında oturum açın.
  • Ayarlar menüsünden UPnP'yi arayın ve etkinleştirin.
  • Ayarları kaydedin ve modeminizi yeniden başlatın.

Ayrıca ayarlardan QoS ayarlarını etkinleştirmeniz gerekir. QoS'nin temel amacı, bir internet bağlantısındaki herhangi bir işleme maksimum bant genişliği vererek öncelik vermektir. League of legends düşük bant genişliğinde çalışıyor olabilir ve bu nedenle bu bağlantı hatasını alıyor olabilir. QoS'yi etkinleştirmek için ayarlar menüsünden QoS'yi arayın ve seçeneği etkinleştirin. Menüden, daha yüksek bant genişliği elde etmek için league of legends'a öncelik verin ve bittiğinde modeminizi yeniden başlatın. Bu ayarlar modemden modeme değişir, bu nedenle nasıl yapacağınızdan emin değilseniz IP sağlayıcınızdan size bu hizmetleri sağlamasını isteyin. 

Google DNS'ye geç 

Google, sorunsuz bir oyun deneyiminin keyfini çıkarmak için oyunculara ayrı DNS sağlar. Google tarafından sağlanan DNS'ye geçiş, bağlantıyı yalnızca oyun için optimize etmekle kalmaz, aynı zamanda çevrimiçi oyun için güvenli hale getirir. DNS ayarlarını değiştirmek, farklı türdeki bağlantı hatalarını çözmek için çok kullanışlı bir yöntemdir. Google DNS'e geçmek için aşağıdaki adımları izleyin: 

  • Denetim masasını açın ve 'Ağ ve İnternet' seçeneğine gidin.
  • Ağ ve paylaşım merkezine tıklayın.
  • Ağınızı seçin ve özelliklere tıklayın.
  • Internet Protokolü sürümünüzü seçin ve özelliklere tıklayın. (Türkiyede genellikle İnternet Protokol Sürüm 4'tür)
  • Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seçin.
  • Hem tercih ettiğiniz hem de alternatif DNS adreslerinize 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 rakamlarını girin. 

Bu yöntem, kararlı bir bağlantı sağlayarak hatayı çözmenize kesinlikle yardımcı olacaktır. 

League of Legends'ı yeniden yükleyin 

Bu yönteme ulaştıysanız şanssızsınız. Yukarıda belirtilen hiçbir şey işe yaramazsa, oyunu ve dosyasını sistemden silip yeniden yüklemeniz gerekir. Bu, oyun dosyalarına eklenen tüm hataları siler. Oyunun boyutu ve değişen internet hızı göz önüne alındığında, bu adım bazı oyuncular için oldukça acı verici olabilir. Ama bir şey almak için, bir şeyi feda etmelisin. Ayrıca, virüs olasılığını azaltmak için oyunu üçüncü taraf siteler yerine orijinal web sitesinden indirmeyi deneyin. 

Hala bu hatayı alıyorsanız, bu can sıkıcı durumu inceleyebilmeleri ve sorunu hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olabilmeleri için league of legends destek ekibiyle iletişime geçin. O zamana kadar, bu hatayı çözmek için resmi yamanın veya güncellemenin yayınlanmasını bekleyin. 

Reberz

Aradığını bul !