Masaüstü arka planına video koyma – AutoWall

Masaüstü arka planına video koyma – AutoWall

  Masaüstü arka planınızdan sıkıldınız mı? Ona biraz hayat ekleyelim. AutoWall , duvar kağıdınız olarak animasyonlu GIF’leri ve videoları kullanmanıza izin veren basit bir programdır.

  Arşivi çıkarın, Autowall yürütülebilir dosyasını çalıştırın ve kompakt bir GUI’nin göründüğünü göreceksiniz. Duvar kağıdınız olarak kullanmak istediğiniz dosyayı seçmek için göz at düğmesine tıklayın. Bilgisayarınızdan animasyonlu bir GIF seçin.

  Autowall’daki metin alanı, seçilen dosyanın yolunu görüntülemelidir. Uygula düğmesine basın ve sihri izleyin. Masaüstünüz artık arka plan olarak hareketli duvar kağıdına sahip olmalıdır. AutoWall, duvar kağıdını ekran boyutunuza sığacak şekilde ölçeklemez. Çoğu GIF tam ekran değildir, bu nedenle masaüstünüzün çözünürlüğüne uyan bir GIF’e sahip değilseniz, biraz tuhaf görünecektir.

  Full HD ekranınız varsa, “1920 x 1080 GIF’ler” veya “ücretsiz stok videolar” a bakın ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey bulacaksınız. AutoWall, “VideosHere” klasöründe örnek bir Full HD GIF içerir.

  AutoWall, Animasyonlu GIF’lere ek olarak şu video formatlarını da destekler: AVI, MP4 ve MOV. Böylece bir filmden, spordan ve hatta bir oyunun videosundan en sevdiğiniz sahneyi masaüstü arka planınız olarak alabilirsiniz. Program sesi desteklemez, bu nedenle videolarınızda bir miktar ses olsa bile oynatılmayacaktır. Bu iyi bir şey, aksi takdirde oldukça dikkat dağıtıcı olur.

AutoWall nasıl çalışır?

  AutoWall taşınabilir bir yazılımdır ve 23,5 MB’lık bir arşivde gelir. Çıkartıldığında, klasör yaklaşık 64MB boyutundadır. Bu kadar büyük olmasının bir nedeni var, program, yaklaşık 60 MB olan ve oynatıcı için gerekli olan birkaç DLL’ye sahip MPV yürütülebilir dosyasıyla birlikte geliyor.

  Uygulama aynı zamanda AutoWall’un animasyonlu duvar kağıtlarını görüntülemek için arka planda MPV video oynatıcıyla birlikte kullandığı Weebp açık kaynaklı duvar kağıdı motoruyla birlikte gelir.

AutoWall’un performansa etkisi nedir?

  MPV’nin performansı% 3-5 CPU’daydı, bellek kullanımı 50 civarındaydı. Bu modern bir bilgisayar için oldukça düşüktü. Duvar kağıdınız daha büyükse, kaynak kullanımı doğal olarak daha yüksek olacaktır, örn. 2MB GIF yaklaşık 70MB, 170MB video ise yaklaşık 100MB RAM kullanır. Boyut olarak daha küçük resimler ve videolar kullanmanız tavsiye edilir, bu nedenle sisteminizi etkilemez veya dizüstü bilgisayarınızın pilini tüketmez.

  AutoWall.exe arka planda yaklaşık 10 MB kullandı. Ama iyi haber şu ki, arka planda çalışmaya devam etmenize gerek yok. Otomatik Duvar’ı kapatmak için, tepsi simgesine sağ tıklayın ve Çık’ı seçin. Böylece programı çalıştırabilir, duvar kağıdını değiştirebilir ve çıkabilirsiniz. MPV, AutoWall’ın çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın animasyonlu arka planı görüntülemek için arka planda çalışmaya devam edecektir.

  Normal masaüstü arka planınıza geri dönmek için, AutoWall arayüzündeki sıfırlama düğmesine tıklayın. Program, Windows ile otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlanabilir.

Reberz

Aradığını bul !