Windows Güncelleme Hatası 0x80070643 Nasıl Düzeltilir ?

Windows Güncelleme Hatası 0x80070643 Nasıl Düzeltilir ?

Bir Windows güncellemesi yüklenemediğinde, 0x80070643 hata kodu aşağıdaki gibi görünebilir: 

 • (tarih) - 0x80070643 tarihinde yüklenemedi 

Herhangi bir Windows uygulamasını yüklediğinizde veya güncellediğinizde de 0x80070643 hatası oluşabilir. 

0x80070643 Hatasının Nedeni nedir ?

   0x80070643 hatası mesajı genellikle yanlış yapılandırılmış sistem ayarları, kötü amaçlı yazılım, virüs bulaşması, sürücü arızası, bozuk veya eksik sistem dosyaları; yeni bir sürüm indirildiğinde doğru şekilde kaldırılmayan programların eski sürümlerinin sonucudur. 0x80070643 hatası, bir Windows bilgisayarı veya tableti kullanım sırasında hatalı kapatıldığında veya bir güç kaynağıyla bağlantısı kesildiğinde de oluşabilir. 

Bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım olduğunu düşünüyorsanız, başka bir şey yapmadan önce onu bulmak için virüsten koruma yazılımınızı çalıştırın ve kaldırın. 

0x80070643 Hatası Nasıl Düzeltilir ?

Mesaj kaybolana ve güncelleme başarılı olana kadar bu adımları listelenen sırayla deneyin: 

 1. Kurulumu yeniden deneyin. Bazen, yüklemeyi veya güncellemeyi yeniden denemek işe yarayabilir, bu nedenle daha fazla sorun gidermeye devam etmeden önce en az bir kez daha denemeye değer. 
 2. Dosyayı yeniden indirin. Bir güncelleme veya uygulama indirdiyseniz ve bu 0x80070643 hata mesajını gösteriyorsa, dosya indirme işlemi sırasında bozulmuş olabilir. Sorunu çözüp çözmediğini görmek için tekrar indirin. 
 3. Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin. Bir uygulama güncellemesi sırasında 0x80070643 hatası oluşursa, uygulamanın mevcut sürümü bozulmuş olabilir. Programı kaldırmak için Windows kaldırıcıyı kullanın, ardından yeniden yükleyin. En yeni sürüm yüklenmelidir, böylece güncellemeniz gerekmez. 
 4. İnternet bağlantısını kontrol edin. Bir güncelleme çevrimiçi bir sunucuya bağlantı gerektiriyorsa, arızalı bir internet bağlantısı yükleme işlemini durdurabilir. Bir internet hız testi zayıf bir bağlantı ortaya çıkarırsa, sorun internet yavaşlığından da kaynaklanabilir.
 5. Diğer tüm programları kapatın. Bazen başka programları çalıştırmak, önemli dosyalara erişerek ve cihaz kaynaklarını kullanarak bir güncellemeyi veya yüklemeyi etkileyebilir. Windows PC'nizdeki tüm açık programları kapatın ve arka planda çalışan programlardan (Telegram veya Skype gibi) çıkın. 
 6. Mevcut indirmeleri ve güncellemeleri duraklatın. Diğer indirmeler ve güncellemeler, güncellemeye çalıştığınız uygulamayı etkiliyor olabilir. Windows 10'da Microsoft Store uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç noktayı (...) seçin, ardından İndirilenler ve güncellemeler'i seçin. Başka hiçbir uygulamanın güncellenmediğinden veya yüklenmediğinden emin olun ve ardından yüklemeyi yeniden deneyin. 
 7. Bilgisayarı yeniden başlatın. Windows PC'nin yeniden başlatılması, çeşitli Windows hatalarını düzeltebilir. 
 8. Windows Update Sorun Giderici'yi çalıştırın. Windows Update Sorun Giderici, işletim sistemi ve uygulama güncellemeleriyle ilgili sorunları tarar ve düzeltir. Windows 10'da Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Sorun Giderme > Windows Update'e gidin ve Sorun Gidericiyi Çalıştır'ı seçin. 
 9. En son .NET Framework'ü yükleyin. Bozuk bir .NET Framework, yükleme ve güncelleme hatalarına neden olabilir. Bilgisayarda Microsoft'tan en son .NET Framework güncelleştirmesinin yüklü olduğundan emin olun.
 10. .NET Framework Onarım Aracı'nı çalıştırın. En son .NET Framework güncellemesine sahipseniz ve hala 0x80070643 hatası alıyorsanız, .NET Framework Repair Tool'u çalıştırın. 
 11. Virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakın. Virüsten koruma programları, uygulama yükleme ve sistem işlevleriyle çakışmalara neden olmasıyla ünlüdür. Yüklediğiniz bu tür yazılımları kapatın, ardından güncellemeyi veya yüklemeyi yeniden deneyin. 
 12. Bir SFC taraması gerçekleştirin. SFC taraması, bilgisayardaki bozuk sistem dosyalarını algılayabilir ve düzeltebilir. Bir tarama çalıştırmak için Komut İstemi'ni açın, sfc /scannow yazın ve Enter'a basın. 
 13. Windows Installer'ı yeniden başlatın. Windows Installer'daki bir aksaklık bazen 0x80070643 hatası oluşturur. Windows Hizmetleri'ne gidin ve vurgulamak için bir kez Windows Installer'ı seçin, ardından solundaki Yeniden Başlat bağlantısını seçin. 

Reberz

Aradığını bul !